KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13027059
nr 1302 7059
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, 2 st, "Skeppsholmen", "klara kyrkgård". Signerad. Motivet: 16x25cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
måndag 20 januari 2020
kl 19:51:31
20 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström